Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 100,00 EUR bez DPH a máte dopravu ZADARMO
05.03.2021

Čomu by som mal venovať pozornosť pri návšteve solárneho štúdia?

Dokonalá čistota a hygiena sú samozrejme predpokladom dobrého solária! Okrem toho by ste však mali venovať pozornosť aj kvalite. V každom prípade je potrebné ponúknuť kompetentné poradenstvo: Ak si želáte mali by vám zamestnanci poradiť s typom pokožky a vytvoriť pre vás individuálny plán opaľovania. Dobré solárium vám navyše vždy poskytne bezplatné, čerstvo dezinfikované ochranné okuliare proti UV žiareniu. K tomu najmodernejšie solária od známych výrobcov, ako napr Ergoline.

Ako môžem znížiť typické biele škvrny po soláriu?

Oblasti, na ktorých ležíte v soláriu, sú o niečo menej prekrvované. Vďaka zníženému prívodu kyslíka môžu byť pigmenty na týchto miestach pokožky menej sfarbené. Výsledkom je, že sa po opálení často objavujú typické svetlé škvrny na zadku a lopatkách. Najlepšie urobíte, keď zájdete do solárneho štúdia, ktoré má soláriá s ergonomicky tvarovanými ležadlami. Pretože v moderných zariadeniach sú biele škvrny viditeľne menšie.

Čo môžem urobiť, ak sa spálim na slnku?

Ak sa mierne spálite, mali by ste sa slnku niekoľko dní vyhýbať a pravidelne si na pokožku nanášať zvlhčovacie a hydratačné krémy. Je tiež dôležité, aby ste pokožke dodali dostatok vlhkosti zvnútra tým, že budete veľa piť. Ak máte silný úpal, mali by ste navštíviť lekára alebo vyhľadať radu v lekárni. Dôležité: Ak vaše spálenie ustúpilo, upravte si v budúcnosti čas strávený na slnku a vo svojom solárnom štúdiu si nechajte poradiť aká doba opaľovania je pre váš typ pokožky vhodná pri návšteve solária.

Ako sa môžem starať o pokožku počas opaľovania?

Mnoho moderných solárií má technológiu Hybrid Light. „Hybrid“ znamená, že dve rôzne technológie sú kombinované navzájom. Hybridné solária kombinujú dve rôzne svetelné spektrá. UV svetlo (UVA a UVB) je doplnené červeným svetlom Beauty Light. Pri opaľovaní vytvára UV svetlo prirodzené opálenie a má ďalšie biopozitívne účinky, ako je napríklad tvorba vitamínu D. Červené Beauty Light sa stará o pokožku pri opaľovaní. Účinok spektier červeného svetla na revitalizáciu a starostlivosť o pokožku bol potvrdený v mnohých štúdiách. V kombinácii s UV svetlom vytvára Beauty Light obzvlášť príjemný pocit na pokožke. Typické napätie pokožky po opaľovaní je znížené a pokožka je obzvlášť jemná. Pretože červené svetlo tiež stimuluje produkciu kyslíka v pokožke, soláriá s hybridnou technológiou poskytujú obzvlášť krásne, svieže a prirodzené opálenie - bez vyššej dávky UV. Pokožka vyzerá skvele a jednoducho sa cíti dobre.

Používajte solárnu kozmetiku počas opaľovania. Na rozdiel od kozmetiky určenej na slnko, ktorej hlavným cieľom je umožniť človeku čo najdlhší pobyt na slnku bez trvalých následkov, sa snaží solárna kozmetika, tak šetrne, ako sa len dá, proces zhnednutia urýchliť a zintenzívniť, teda čas pod UV lúčmi skrátiť. Nejde však pritom o ochranu pred svetelnými lúčmi, to by bolo skôr kontraproduktívne, ale o účinnosť zhnednutia.

Pred slnením si odlíčte make-up

Pri opaľovaní by ste sa mali vyhýbať make-upu, parfumom a iným kozmetickým výrobkom. Kombinácia UV svetla a kozmetických výrobkov môže v niektorých prípadoch spôsobiť reakciu vašej pokožky. Takže si ľahnite na slnko bez mejkapu.

 V soláriu vždy noste ochranné okuliare proti UV žiareniu

Slnečné svetlo obsahuje UV lúče, ktoré môžu poškodiť vašu sietnicu. V soláriu by ste preto mali mať zatvorené oči a nosiť ochranné okuliare proti UV žiareniu. V soláriách dostanete takéto ochranné okuliare zadarmo pri každom opaľovaní.

Kedy by som nemal ísť do solária?

Typ pokožky: Ak máte citlivý typ pokožky a rýchlo sa spálite na prirodzenom slnku, mali by ste sa tiež vyhnúť návšteve solária. To isté platí, ak máte pehy alebo materské znamienka. Ak máte pochybnosti, obráťte sa na svojho dermatológa a v soláriu si nechajte poradiť ohľadom jednotlivých časov opaľovania.

Predchádzajúce choroby: Ak vy alebo členovia rodiny máte alebo ste mali rakovinu kože alebo máte všeobecnú predispozíciu na rakovinu kože, nedoporučujeme solárium používať.

Lieky: Počas užívania fotosenzibilizujúcich liekov (napr. Antibiotík) by ste sa mali vyhýbať soláriu a prirodzenému slnku.

Vek: Návšteva solária je povolená až od 18 rokov - bez ohľadu na to, či vám zákonný zástupca udelil súhlas.

Ako si môžem udržať opálenie dlhšie?

Vaša pokožka sa neustále obnovuje a zbavuje sa horných kožných buniek. Vďaka správnej starostlivosti môžete zaistiť, aby vaše opálenie vydržalo dlhšie.

Vyvarujte sa dlhým a horúcim sprchám, pretože to môže poškodiť ochrannú kyselinovú vrstvu na pokožke. Najlepšie je používať na jemnú starostlivosť mydlá s neutrálnym pH.

Pokožku udržiavajte vždy hydratovanú. Používajte na to hydratačné krémy a krémy - hneď po opaľovaní alebo po nasledujúcej sprche.

Podporujte tiež rovnováhu vlhkosti pokožky zvnútra a pite dostatok tekutín - najmenej 1,5 litra denne.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Kde nás nájdete

Solárne štúdio Ergoline

Bohrova 1

851 01 Bratislava

Otváracie hodiny

PO - NE  9:00 - 21:00

Potrebujete poradiť? Zavolajte nám.
Logo
www.kozmetika-ergoline.sk
Michaela Čerňanská
Po - Pia 9 - 18 hod
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk