NOVINKY

arr3Veľkoobchodná registráciaPrevádzkovatelia solárnych štúdií !!!   Kozmetiku Tannymaxx môžete nakupovať veľkoobchodne aj na... arr3Európska norma STN EN 60335-2-27Čo je norma STN EN 60335-2-27 ?   Čo znamená 0,3W/m² ?   Podľa technickej normy na... arr3Prečo používať solárnu kozmetiku ?Opaľovanie, pokiaľ má mať dlhodobo pozitívny efekt, musí vždy pozostávať z kombinácie opaľovania a...

TOVAR V AKCII

naša cena 18,90 EUR
skladom
naša cena 18,90 EUR
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ


23. 02. 2018

Odborníci na tému slnko

Čo hovoria odborníci na tému ,, SLNKO ,,

alebo často kladené otázky

 

Môžem ísť v ten istý deň do solária i na slnko?

 

Tomu sa treba podľa možnosti vyhýbať, aby sa neprekročila denná dávka UV - žiarenia a nedošlo tak k spáleniu pokožky.

 

Môžem chodiť do solária aj počas tehotenstva?

 

Pokiaľ sa nemusíte vyhýbať prirodzenému slnku, môžete ísť aj do solária. Príliš dlhé slnenie sa však neodporúča, aby sa zabránilo všeobecnému zaťaženiu organizmu. V prípade pochybností sa obráťte na Vášho lekára.

 

Môžu deti a osoby s pokožkou typu 1 navštevovať solárium?

 

Deti a osoby s pokožkou typu 1 reagujú na slnko veľmi citlivo a podľa názoru dermatológov by sa mali používania solária celkom vzdať. Úplne sa vyhýbať slnečnému svetlu však znamená zriecť sa dôležitých priaznivých účinkov (napr. fotosyntézy vitamínu D3).

 

Na čo treba dbať pri používaní prípravkov na opaľovanie?

 

Pokiaľ sú tieto prípravky medicínsky resp.dermatologicky testované, nemožno proti nim nič namietať. Neodporúča sa však používanie neotestovaných opaľovacích krémov a krémov s ochranným faktorom. Aj v tomto prípade by ste sa mali pri pochybnostiach poradiť s lekárom alebo lekárnikom.

 

Ako dlho vydrží zhnednutie?

 

Asi dva až štyri týždne po poslednom slnečnom kúpeli. V dôsledku prirodzeného obnovenia pokožky dochádza k postupnému odpudzovaniu najvrchnejších buniek pokožky. Asi po 28 dňoch je pokožka obnovená. Primeraným ošetrením - napr. pomocou špeciálnej solárnej kozmetiky si možno udržať dosiahnuté zhnednutie pokožky dlhšie.

 

Prečo sa pokožka neopáli na všetkých miestach rovnako?

 

Vnútorná strana rúk a nôh sa opáli tažšie, pretože obsahuje menej buniek vytvárajúcich pigment než ostatné časti kože. Taktiež tvár sa neopaľuje tak ľahko, pretože má od prírody hrubšiu zrohovatenú vrstvu - špeciálne za účelom ochrany pred UVB - žiarením. Pehy a pigmentové škvrny obsahujú mimoriadne veľa hnednúcich pigmentov a preto stmavnú omnoho rýchlejšie než ostatné časti pokožky. Tie časti pokožky, na ktorých sa leží, sú horšie prekrvené. Chýbajúci kyslík môže viesť k slabšiemu sfarbeniu sfarbeniu melanínových pigmentov. Na zhnednutie ,,bez otlačených miest,, sa preto obzvlášť hodia soláriá s ergonomicky tvarovanými lehátkami.

 

Čo treba robiť, keď predsa len dôjde k spáleniu pokožky?

 

Ľahké spálenie je najlepšie nechať odznieť. To znamená urobiť si niekoľkodňovú prestávku v opaľovaní, ošetrovať pokožku ošetrovacími prípravkami, ktoré jej dodávajú vlhkosť a prijímať veľké množstvo tekutín. Pri ťažkom spálení pokožky by ste mali vyhľadať lekára alebo sa poradiť v lekárni.

 

Ako si možno dlhšie udržať dovolenkové opálenie?

 

Raz až dva krát do týždňa môžete navštíviť solárium. Už niekoľko-minútové slnenie úplne postačí na udržanie Vášho dovolenkového opálenia.

 

 

 

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV